Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Славний ювілей!
Понеділок, 23 травня 2016, 11:51

19-20 травня у Києві відбулася ІХ науково практична конференція бібліотекарів України, присвячена 150-річчю від заснування головної бібліотеки України – Національної парламентської. Святкування відбулися людно й величаво. Адже Парламентська бібліотека – чи не найвідоміший і найвідвідуваніший з закладів культури, та й розташований у самому серці історичного Києва – на початку вул. Грушевського.

Святкування відкрив міністр культури України Євген Ніщук, який зауважив, що «бібліотека – це друга церква, прилисток, де люди в селах і малих райцентрах завжди можуть сповідатися і спілкуватися про вічне». Особливо важливим завданням бібліотек «народний міністр» уважає те, щоб діти, наступні покоління розуміли, наскільки важливо доторкатися до живої книги. Адже книга – це те, що формує з нас особистостей, власне людей.

Парламентську бібліотеку від імені патріарха привітав митрополит Єпифаній, а також о. Лаврентій з Михайлівського золотоверхого монастиря. Теплі слова на адресу наших колег пролунали з уст Л. Перелигіної (голова профспілки працівників культури), І. Шевченко (президент УБА), О. Афоніна (президент Української асоціації книговидавців), директорів бібліотек України.

Святкового настрою додали виступи капели бандуристів Київського інституту музики ім. P. М. Глієра, хору Богословської академї, солістів опери М. Кононової, Ю. Круглікова, Капели бандуристів М. Воловоденка та ін. Святкування продовжилися фуршетом, що відбувся на прогулянковому судні на хвилях Дніпра.

Логічним продовженням свята стала науково-практична конференція з цікавими й часом дискусійними виступами Л. Нікіфоренко (Міністерство культури), Т. Вилегжаніної (генеральний директор НПБУ), фахівців бібліотеки З. Савіної, В. Кононенко, І. Цуріної, С. Бакан, директора Інституту книгознавства бібліотеки ім. Вернадського та ін. після них відбувся круглий стіл «Бібліотеки України: стратегія змін», на якому бібліотекарі поділилися власним досвідом щодо децентралізації, пристосування до адміністративно-територіальної реформи, висловили цікаві міркування про перспективи бібліотечної справи в Україні.

Директор ЛОУНБ Іван Сварник

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday356
mod_vvisit_counterYesterday642
mod_vvisit_counterThis week1766
mod_vvisit_counterLast week8494
mod_vvisit_counterThis month23618
mod_vvisit_counterLast month54046
mod_vvisit_counterAll days4402324

We have: 32 guests online
Your IP: 44.211.31.134
 , 
Today: лип. 23, 2024

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер
Банер