Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Заходи
Нові можливості для відвідувачів з порушенням зору
П'ятниця, 27 червня 2025, 11:14

26 червня у великій читальній залі відкрився куточок безбар’єрного простору для незрячих та слабозорих відвідувачів, обладнаний тифлокомплексом. Тут встановлено спеціальне програмне забезпечення екранного доступу з синтезом мови та, за потреби, збільшенням зображення на моніторі. На відкриття завітали члени УТОС, працівник Сенсотеки Андрій Станько та вчитель інформатики спеціалізованої школи №100 Андрій Новак.

Директор бібліотеки Іван Сварник розповів про ідею створення інклюзивного простору та наголосив, що книгозбірня таким чином буде сприяти інтелектуальному розвитку користувачів з інвалідністю та їхній інтеграції в суспільство.

Під час заходу було порушено низку питань щодо тифлокомплексу, його функціональності, зручності та доступності. Андрій Станько поділився своїми сучасними підходами та практичними інструментами в обслуговуванні осіб з інвалідністю.

Тож запрошуємо усіх охочих до книгозбірні – місця для спілкування, читання та проведення дозвілля!

Детальніше...
 
Презентація трилогії Інни Павленко про Вадима Крищенка
П'ятниця, 27 червня 2025, 10:02

 
Лекція Івана Сварника для екскурсоводів та всіх
Середа, 25 червня 2025, 12:57

 
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЗБІРНИКА ВИБРАНОЇ ЕСЕЇСТИКИ ЄВГЕНА МАЛАНЮКА "ПРО РОСІЮ І МАЛОРОСІЙСТВО"
Вівторок, 24 червня 2025, 13:26

 
ВІРМЕНИ У ЛЬВОВІ
Вівторок, 24 червня 2025, 13:21

Вірмени з’явилися у Львові в княжу добу. Вони були воїнами княжого війська, вмілими ремісниками й заповзятливими купцями, які провадили торгівлю зі Сходом. Найраніший документ, який вірмени 1578 подали Стефанові Баторію, була грамота 1062 р. князя Федора Дмитровича. Вчені довели, що це фальсифікат. Заслуговує на довіру, натомість, повідомлення, що в церкві св. Анни на передмісті був давній надгробок з вірменською датою, яка в переведенні на наше літочислення, відповідає 1277 рокові. Науковці не сумніваються, що вірменська громада в руські часи мала власного війта й окрему юрисдикцію. Вірмени вказані в грамоті Казимира ІІІ 1356 року як нація, що може підлягати власному судові. Свій автономний правовий статус вірмени зафіксували в привілеях 1379 й 1380 рр., а також у численних пізніших підтвердженнях і доповненнях. За цими грамотами вони жили за своїми звичаями, «при війті, єпископах, священниках, церквах, у всіх і будь-яких користях і правах», тобто, користувалися власним цивільним і церковним правом. Вірменський міський уряд на чолі з війтом був ліквідований 1469 р. Після того залишився окремий суд під керівництвом міського (невірменського) бурмистра, що існував до 1784 р. Натомість у цей час замість війта цю владу виконував орган самоврядування («старші нації») на чолі з першим єроспаханом (керівник громади).

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 109