Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Презентація книги Олени Падовської «Книжка про Малковичі»
П'ятниця, 28 березня 2014, 10:10

26 березня у читальній залі відділу літератури з національного та духовного відродження відбулася презентація видання «Книжка про Малковичі» доцента кафедри олімпійської освіти Львівського державного університету фізичної культури, мистецтвознавця Олени Падовської. Книга висвітлює подію, що сталася у ніч з 17 на 18 квітня 1945 року у селі Малковичі, що за 9 км від Перемишля. Тоді польська банда напала на українське село: не щадили ні старих, ні дітей. Результат – 200 осіб вбитих і сотні зруйнованих доль.

Вечір розпочався з «Мелодії» М. Скорика (скрипка) у виконанні Наталії Кульчицької та з екскурсу сторінками видання: уривки зачитали студенти 3-ої групи спеціальності «Туризм», учасники театру «Мета» Петро Кулик, Вікторія Стадницька та Марія Процак. Демонструвалися фрагменти художньо-документального фільму «Бандерівці».

Іван Сварник наголосив на цінності змісту книги для національної української історії та зазначив, що Олена Падовська провела колосальну роботу, дослідивши зібранні документи, свідчення людей про село Малковичі. Згадав про батька пані Олени, Мирослава Падовського, який був свідком тих подій і власне розпочав роботу над книгою, яку після його смерті закінчила донька.

Олена Падовська розповіла: «Книжку писала тринадцять років, і ніколи не думала, що вона буде настільки актуальна».

«Історія Малкович – історія всього народу, його страждань та болючої несправедливості. Поки ми пам’ятаємо, відтворюємо події нашої історії – вона живе», – сказала на закінчення вечора Олена Падовська.