Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Презентація біографічного нарису Наталки Осьмак «Кирило Осьмак: автопортрет у листах на тлі Владімірського централу»
Понеділок, 19 жовтня 2015, 16:41

16 жовтня у великій читальній залі відбулася презентація біографічного нарису Наталки Осьмак «Кирило Осьмак: автопортрет у листах на тлі Владімірського централу». Кирило Осьмак був діячем Української Центральної Ради та президентом Української Головної Визвольної Ради. Саме ця його діяльність стала головною причиною ув’язнення. У Владімірському централі Кирило Іванович мав чи не єдину розраду: спілкування з близькими за допомогою листів. Епістолярна спадщина Кирила Осьмака – документ неабиякої ваги та сили, вона повна любові до близьких, до рідного краю, до України. Книга складається з передмов Михайлини Коцюбинської та упорядника Наталії Осьмак, власне листів К. Осьмака з Владімирського централу, звернень в’язня до тюремного керівництва, додатків. Крім того, Наталія Кирилівна подає багато фотографій з сімейного архіву.

До слова була запрошена співорганізатор створення музею Кирила Осьмака в с. Недільна Старосамбірського району Люба Коваль. Вона розповіла, що в основі експозиції – архівні документи, світлини, а також спогади сучасників та рідних Кирила Осьмака. Своїми враженнями від книги поділився голова Львівського краєвого братства УПА Олесь Гуменюк. Цікаваю була розповідь депута Верховної Ради України, радянського дисидента Юрія Шухевича, який познайомився з Кирилом Осьмаком саме у Владімірському централі.

Оганізатори запропонували переглянути фільм «Незламний президент», після чого присутні мали змогу послухати пісні, присвячені УПА, у виконанні барда Олександра Шевченка та Хору повстанської пісні.

Кирило Осьмак, за словами його доньки, завжди прагнув бачити Україну вільною, тож його погляди сьогодні актуальні як ніколи.


 

Публікації

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday16
mod_vvisit_counterYesterday581
mod_vvisit_counterThis week3290
mod_vvisit_counterLast week9100
mod_vvisit_counterThis month29888
mod_vvisit_counterLast month37481
mod_vvisit_counterAll days4304479

We have: 17 guests online
Your IP: 3.239.11.178
 , 
Today: трав. 27, 2024

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер
Банер