Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Гість бібліотеки - В’ячеслав Брюховецький
Четвер, 29 травня 2014, 10:28

27 травня гостем бібліотеки був відомий український науковець, громадський і політичний діяч, засновник Києво-Могилянської академії професор В’ячеслав Брюховецький. Гість познайомився з бібліотекою, похвалив її здобутки, розповів про особливості роботи бібліотеки КМА. В’ячеслав Брюховецький завітав до Львова, маючи кілька різних запрошень і оказій. Однією з останніх і був візит до нашої бібліотеки: професор передав до фондів бібліотеки щойно виданий тритомник наукових розвідок Віктора Петрова. Видання видало видавництво «Темпора», а підготував професор Брюховецький.

Початково планувалося видати збірник в одному томі. Упорядникові здавалося, що це завдання він виконає упродовж місяця. Праця, натомість, розтяглася на три роки й вилилася у три томи. Як вказує упорядник, до тритомника увійшли далеко не всі праці Петрова. Адже багато їх видавалися під різними псевдонімами, а то й без підпису. Мало хто ототожнює, наприклад, письменника Домонтовича з чекістом Петровим, а чекіста – з етнологом, мовознавцем і археологом Петровим. Виходячи з основних зацікавлень ученого, В. Брюховецький до першого тому включив літературознавчі праці, статті з етнології та філософії, написані вченим до війни. Другий том містить статті, написані 1942-1948 рр., коли Петров був розвідником у тилу німців, а потім – у повоєнній Німеччині. За змістом – це літературознавчі, філософські, історіософські праці. Третій том охоплює праці археологічної, фольклорної та теологічно-духовної проблематики останнього періоду його творчості. Саме вони є найціннішим спадком цього непересічного вченого.

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday2061
mod_vvisit_counterYesterday218
mod_vvisit_counterThis week2445
mod_vvisit_counterLast week4980
mod_vvisit_counterThis month15209
mod_vvisit_counterLast month25969
mod_vvisit_counterAll days3596294

We have: 25 guests online
Your IP: 3.235.24.113
 , 
Today: трав. 24, 2022

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер
Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button