Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Статті
Недільна бібліотерапія
Вівторок, 30 травня 2023, 14:54

 
Об'єднані вишиванкою. До Дня вишиванки
Четвер, 18 травня 2023, 09:56

 
ДЕНЬ ЄВРОПИ
Четвер, 11 травня 2023, 10:00

Цьогоріч Україна долучиться до заходів з нагоди Дня Європи саме 9 травня. Свято традиційно відзначається в Європейському Союзі та інших країнах на знак миру та єдності на континенті. «Будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм», – сказав Президент Володимир Зеленський у зверненні 8 травня після підписання указу про щорічне відзначення свята в Україні:

Указ Президента України №266/2023

ПРО ДЕНЬ ЄВРОПИ

Усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань, постановляю:

1. Установити в Україні День Європи, який відзначати щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу.

2. Визнати таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 19 квітня 2003 року № 339/2003 «Про День Європи».

3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

8 травня 2023 року

Детальніше...
 
Привітання Харківській ДНБ ім. В. Г. Короленка з нагоди Фестивалю науки
Вівторок, 09 травня 2023, 15:06

 
ЛЬВІВ, 1973…
Вівторок, 28 березня 2023, 13:18

50 років тому, в ніч з 27 на 28 березня 1973 року у Львові було поширено близько 250 летючок такого змісту:

«Заборона російським самодержавством ювілею Шевченка стала найкращою формою агітації українських мас проти самодержавства /за Леніном/. Коли кати в апогеї свого чорносотенства топчуть національну святиню – у німих рабів повинні отверзтися уста. Шевченко є для українського народу національною святинею, і коли топчуть Шевченка – то топчуть нашу честь, насміхаються над народною совістю. Наш Львів завжди святкував шевченківські дні – ні один тупорилий кат – ні Австрія, ні Польща – ніколи не зважувався перешкодити всенародному вшануванню свого співця. Цього року вперше у Львові плюнули в нашу любов. Чого не зробили цісарська Австрія і панська Польща – зробив червоний фашизм «соціалістичної імперії Росії. Шевченка у Львові не святкували. Не було святкових вечорів ні у львівських театрах, ні у філармонії, ні в домі актора. А ініціаторів шевченківських урочистостей попередили, залякали перестрахувальники парткомів і КДБ. Не було вечорів у жодному з львівських вузів, навіть у консерваторії ім. Лисенка, навіть в університеті ім. І. Франка – в університеті, де майже всі факультети наполягали на святкуванні, а ансамбль «Черемош» підготував святкову програму, в університеті, де починаючи з 1939 року шевченківські вечори були університетським громадянським обов’язком. Навіть Черкаському народному хорові, який виступав у шевченківські дні в нашому місті, було заборонено співти «Заповіт» та інші «неугодні» сьогоднішнім сатрапам пісні.

Детальніше...
 
УКРАЇНСЬКА НАУКА У США
Середа, 15 березня 2023, 17:36

Видавничий дім «ПРОСТІР» (Київ) передав до нашої бібліотеки цікавий збірник «Академічна традиція українського зарубіжжя: історія і сучасність» - книгу, видану 2021 р. до 80-ліття проф. Альберта Кіпи, президента УВАН у США. Добір авторів та тематика статей залежали від двох редакторів – Ігора Гирича (Україна) й Леоніда Рудницького (США). Та головним motto збірника є відзначення багатолітньої плідної діяльності професора Кіпи на ниві української науки, культури й духовності у США, зокрема в УВАН. Чільними постатями цієї славної установи свого часу були Дмитро Чижевський, Юрій Шевельов, Олександр Оглоблин, Марко Антонович, Омелян Пріцак, Григорій Костюк, Ігор Шевченко, Роман Шпорлюк, Ярослав Пеленський, Тарас Гунчак.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 10

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday539
mod_vvisit_counterYesterday633
mod_vvisit_counterThis week4297
mod_vvisit_counterLast week4726
mod_vvisit_counterThis month6126
mod_vvisit_counterLast month24127
mod_vvisit_counterAll days3947910

We have: 9 guests online
Your IP: 34.229.131.158
 , 
Today: черв. 09, 2023

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер
Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button