Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

КРУГЛИЙ СТІЛ ПРО НАЦІОНАЛІЗМ
П'ятниця, 30 червня 2017, 13:58

29 червня у бібліотеці відбулася надзвичайно цікава суспільно-політична подія. Нову книгу презентував чільний дослідник історії українського націоналізму Олег БАГАН з Дрогобича. Нагадаємо, що свого часу в бібліотеці обговорювали кілька видань на цю тематику, до яких були причетні Я. Сватко, ЦДВР та інші особи й організації. Презентація відбулася у формі круглого столу, організацією якого зайнявся Євген САЛЕВИЧ (Українське Національне Середовище).

Директор бібліотеки Іван СВАРНИК, відкриваючи зустріч, підкреслив низький рівень історичних знань і загалом освіченості нинішніх школярів і студентів, наголосив на потребі просвітницької роботи, в першу чергу серед молоді, якою повинна займатися інтеліґенція й інтелектуали. Олег БАГАН досить розлого розповів про Дрогобицький інтелектуальний осередок і свою діяльність на ниві вивчення творчості Дмитра Донцова й видання його творів (завдяки Т. Лозинському вдалося видати 10-томне зібрання творів цього мислителя), поділився міркуваннями про актуальність націоналізму в наш складний час і його пекучу потребу для виховання суспільства. Донцов, на думку Багана, був філософом і публіцистом, далеким від модного тоді фашизму, хоча й зазнав певного впливу цієї течії. Його вчення про сильну, енергійну молоду націю захопило українську творчу еліту (О. Теліга, Є. Маланюк, О. Ольжич та ін.), що згуртувалася навколо «Вістника», й дозволило виховати не одне покоління борців за волю народу. Нам не слід боятися «інтегрального націоналізму», як чогось страшного й агресивного. Донцов, у першу чергу, закликав любити Україну, її мову, культуру, відстоювати їх від агресивних сусідів. З великим зацікавленням присутні сприйняли геополітичні міркування О. БАГАНА про пекучу потребу нашого союзу з Туреччиною і кавказькими та середньоазійськими державами і про неперспективність для України балтійської орієнтації.

Філософсько-світоглядні засади вчення про націю Донцова обговорювали проф. Анатолій КАРАСЬ, який піддав певні тези доповідача гострій критиці, та Ігор ДЕРЖКО, радше прихильний до концептуальних засад націоналізму. Власні думки на теми українського державотворення, еліт, московської агресії та інших гострих проблем висловили Микола ОБІДНЯК, Євген САЛЕВИЧ та багато інших. Часом водночас говорили двоє-троє співрозмовників, однак назагал дискусія, попри її гостроту й напругу, залишалася в цивілізованому річищі.

І. СВАРНИК

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday558
mod_vvisit_counterYesterday633
mod_vvisit_counterThis week4316
mod_vvisit_counterLast week4726
mod_vvisit_counterThis month6145
mod_vvisit_counterLast month24127
mod_vvisit_counterAll days3947929

We have: 11 guests online
Your IP: 34.229.131.158
 , 
Today: черв. 09, 2023

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер
Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button