Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Презентація книги «Галицький рід» Надії Максимів
Вівторок, 04 березня 2014, 15:41

26 лютого у відділі літератури з національного та духовного відродження відбулася презентація книги «Галицький рід» Надії Максимів.

Першим виступив директор бібліотеки Іван Сварник, який відзначив, що презентована книга є унікальним явищем в українському історичному краєзнавстві з кількох причин. По-перше, вона охоплює не просто значний за хронологією і за географією пласт нашої історії, але й робить, наприклад, мовознавчі екскурси про походження назв населених пунктів Галичини, прадавньої історії. Події Першої світової війни, що двічі прокотилася Галичиною, авторка висвітлює через призму як української (УСС), так і загальноєвропейської історії. Оповідаючи про складні долі представників роду Дзвоників-Максимівих, Надія Максимів переноситься то до Норильська, то у Джерзі-Ситі, то до Бельгії. По-друге, на відміну від багатьох схожих за жанром видань, у «Галицькому роді» використано численні архівні документи, величезну за обсягом друковану літературу, зокрема німецьку й польську, а враховуючи перекладну – також американську, британську, російську та ін., значну кількість джерел, що зберігаються у приватних архівах (епістолярія). Особливістю презентованого видання є особа авторки – черниці ЧСВВ сестри Володимири, з огляду на що у виданні особлива увага звернена на роль церкви в житті не лише Галичини, а й українського суспільства загалом.

Ігор Калинець поділився своїми враженнями від нової книги й підкреслив, що Надія Максимів продемонструвала неабиякий літературний хист, ввела у розповідь діалоги, що значно пожвавило твір. Позитивом видання, на думку поета, є підкреслення ідеї, що силою нації є її духовність. Не випадково всі окупаційні влади боролися проти нашої культури, освіти та віри. Дуже добре видання і в ілюстративному плані (мається на увазі не лише роботи художника Р.Петрика, а й численні світлини та оригінальні документи).

Громадська діячка Анна Семенюк розповіла про своє знайомство зі Стефанією Дзвоник-Максимів, галичанкою, яка «все своє життя жила з Богом для неньки України», про доньку п. Стефанії Надію і про спільну роботу в експедиції «Слідами Голодомору», яка провела колосальну дослідницьку роботу на Східній Україні.

Тетяна Домашенко, директор видавництва «Духовна вісь», котре й видало книгу «Галицький рід», виступ почала власним віршем, присвяченим «Небесній сотні». Вона подякувала долі за те, що їй пощастило близько познайомитися з галицькими жінками, яких вона по праву вважає берегинями національної пам’яті.

Любомира Бурка, редактор радіо «Воскресіння», подякувала сестрі Володимирі за приємну співпрацю, і ввімкнула для учасників презентації уривок з радіопередачі, в якій авторка читала фрагменти свого твору.

Сама Надія Максимів – сестра Володимира, розповіла про історію створення книги, подякувала всім причетним до видання, зокрема посестрам – монахиням ЧСВВ, родині й друзям, редакторам та видавцям, перекладачам і, звичайно, меценатам, які зробили можливим не лише саме видання, але й тверду палітурку, численні чорнобілі та кольорові ілюстрації.

Усі присутні мали можливість придбати книгу з автографом авторки.