Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Презентація книги Василя Пасічника
Понеділок, 19 травня 2014, 13:23

15 травня в читальній залі нашої бібліотеки відбулася презентація книги «Формування державної політики національної безпеки України в контексті реалізації української національної ідеї» кандидата політичних наук Василя Пасічника. Захід організовано спільно з Львівською обласною універсальною науковою бібліотекою, ГО «Центром розвитку української культури і самоорганізації» та Незалежним культурологічним часописом «Ї». Модератором презентації був головний редактор і засновник Незалежного культурологічного часопису «Ї» Тарас Возняк.

Захід відкрив директор бібліотеки Іван Сварник, який наголосив, що для читачів зустріч із кожною новою книгою – свято, а зустріч із такою гостро-актуальною, як презентована – свято подвійне. Адже автор на науковому рівні пробує осмислити найгострішу проблему сьогодення – проблему відстоювання, в першу чергу, ідеологічного, нашої незалежності. Тарас Возняк зауважив, що автора і його працю він знає давно, стежить за його публікаціями й використовує їх у власній праці. Проблеми, порушені В. Пасічником, на його думку, потребують найпильнішої уваги українських інтелектуалів, особливо тих, які впливають на формування громадської думки.

Василь Пасічник коротко розповів про зародження теми його наукових досліджень, стисло виклав зміст книги. На думку автора державну політику в галузі національної безпеки неможливо розглядати окремо від української національної ідеї. Це стало зрозуміло в контексті революційних подій в Україні 2013-2014 років, коли з’ясувалося, що режим Януковича діє виключно задля збагачення найвужчого кола близьких до влади осіб, цілковито ігнорує національні й державні інтереси. Росія, яка віддавна реалізовувала плани підпорядкування України, перейшла до відкритої агресії, отож Українська держава опинилася на межі загибелі. Єдиним виходом із ситуації, що склалася, автор вважає негайне реформування Української держави навколо нової концепції безпеки на засадах національної ідеї, довкола якої повинні консолідуватися всі українські стани. Доконечною умовою кардинальних змін є формування в Україні духовної еліти.

Висловлені автором думки викликали не лише численні питання присутніх, але й цікаві виступи. Серед диспутантів були науковці С. Вовканич, С. Рутар, Б. Колос, В. Беліченко, Б. Заблоцький, П. Гусак, Б. Максимович, О. Сичевиця, В. Лазоркін. Цікавими були міркування Рустема Аблятіфова, який підкреслив, що патріотами України є не лише християни, а й мусульмани та іудеї. Варто зважати також на значну групу колишніх атеїстів (невіруючих). Автор пообіцяв, по можливості, врахувати висловлені зауваження в подальшій роботі над темою і подякував присутнім за активну участь у дискусії.