Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Книжкові виставки
До Всесвітнього дня поезії
Вівторок, 21 березня 2023, 10:53

До Всесвітнього дня поезії відділ літератури іноземними мовами імені Омеляна Масляка запрошує усіх зацікавлених на розгорнуті книжкові експозиції «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі» та «Корифеї слов’янської поезії», де читачеві пропонуються фондові поетичні видання художньої літератури відомих слов’янських авторів мовами світу. На виставці представлена сучасна та класична слов’янська поезія, зокрема рідкісні видання поезії 19 сторіччя львівських філій видавництва Колленбаха (колишня вул. Театральна, 10), яку відкрили свого часу у Львові Губринович і Шмідт, а також поетичні твори книгарні Антона Піллера – представника друкарської династії з Відня, першого видавця львівського часопису «Gazette de Leopol», що виходила у Львові французькою мовою. Після смерті друкаря сини продовжили родинну книжкову справу: Петер успадкував друкарню, а Франц відкрив книжкову крамницю на вул. Театральній 11. Серед рідкісних видань минулих сторіч у фонді книгозбірні зберігаються видання поезії польської друкарні Йосифа Унгра та інші, а також фоліант А. Міцкевича «Дзяди» («Діди») і мініатюрне видання поезій Стефана Гарчинського.

Детальніше...
 
Експозиція поетичних та прозових творів мовами світу Тараса Шевченка
Середа, 08 березня 2023, 14:44

До дня народження українського поета, прозаїка, мислителя, живописця, гравера, етнографа, громадського діяча, національного героя і символу України, діяча українського національного руху, члена Кирило-Мефодіївського братства, академіка Імператорської академії мистецтв Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861) відділ літератури іноземними мовами імені Омеляна Масляка демонструє розгорнуту експозицію його поетичних та прозових творів мовами світу, мистецькі альбоми. У фондах відділу зберігається видання «Заповіту» в перекладі 150-ма різними мовами та діалектами, видання «Кобзаря» 15-ма мовами світу, переклади його прози, а також листування, критичні матеріали, альбом малюнків 1845 року, видання про музеї у селі Шевченковому та в Києві, Шевченківський альманах Українського народного союзу на 1964 рік, багатоілюстроване видання грузинською мовою про велику трійцю: Тараса Шевченка, Івана Франка та Лесю Українку, книжка лауреатів Шевченківської премії 1962-2001 років. До уваги користувачів часописи "Ukraine" з шевченківською тематикою. Запрошуємо!

Детальніше...
 
НА МАЙДАНІ ЗАБИЛОСЯ ГРОМАДЯНСЬКЕ СЕРЦЕ УКРАЇНЦІВ
Понеділок, 20 лютого 2023, 14:40

20 лютого ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної сотні, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Це був перший реальний бій росії в Україні, перша перемога над ru.міром, який сидів у всіх гілках влади, перемога вільних українців. Героями Небесної сотні стали 107 загиблих українців – різних за віком, статтю, освітою. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войновичу – лише 17 років. Йшли вони під кулі не задля слави чи з особистих мотивів, а щоб вибороти гідне майбутнє своєму народові. Очевидно, що саме тоді, під час Майдану, подвиг цих людей допоміг та мобілізував українське суспільство на боротьбу.

Детальніше...
 
«Потенційно всі ми – герої роману. З тією лише різницею, що герої повинні жити своїм життям повною мірою»
П'ятниця, 17 лютого 2023, 12:56

У 120-у річницю від дня народження бельгійського прозаїка, майстра детективного жанру Жоржа Жозефа Крістіана Сіменона (1903-1989) варто згадати його вислів «Потенційно всі ми – герої роману. З тією лише різницею, що герої повинні жити своїм життям повною мірою». Серію своїх творів про легендарного комісара Кримінальної поліції Меґре Сіменон розпочав у 1929 році, загалом їх опубліковано аж 103 повісті.

З нагоди ювілею творця детективного жанру абонемент відділу літератури іноземними мовами імені Омеляна Масляка експонує частину фондової колекції мовами світу. Запрошуємо до ознайомлення! Літературу можна позичити для домашнього читання терміном на місяць. До речі, з усіх детективних оповідань книгозбірні романи про Меґре виявились найбільш читаними, хоча комісар оповідань аж ніяк не досконалість – не молодий, не красень, а жертви й злочинці не викликають ані симпатії, ані антипатії; до всього ще й переважно закінчується усе сумно, нема кохання, і весіль також нема. Та все ж автор зумів захопити усім цим публіку всіх часів! У його книгах з самого початку відомо, хто скоїв злочин, але Меґре прагне дізнатися, чому саме вбивця зважився на такий крок.

Детальніше...
 
Книжкова виставка «Найголовніше – навчити людину мислити»
П'ятниця, 17 лютого 2023, 12:48

До 125-річчя від дня народження німецького поета і драматурга, котрий отримав міжнародне визнання своєї творчості як засновник епічного («діалектичного») театру Ойґена Бертольда Фрідріха Брехта (1898-1956), відділ літератури іноземними мовами імені Омеляна Масляка (Львів, вул. Мулярська, 2а. Тел.: 255-36-27) пропонує увазі користувачів книжкову виставку абонемента «Найголовніше – навчити людину мислити», Експозиція знайомить читача з творами письменника мовами світу, а критичний матеріал висвітлює неординарну постать поета свого часу. Талант опального на батьківщині Б. Брехта знайшов визнання насамперед за кордоном, його п'єси успішно ставили на сценах Парижа, Амстердама, Копенгагена. Проте на батьківщині, та навіть у затишній Данії він почував психологічний тиск. Адже данські нацисти час від часу публікували списки з іменами найвідоміших німецьких емігрантів, а данська поліція постійно інформувала про них нацистську службу безпеки й закордонний відділ гестапо.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 45

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday61
mod_vvisit_counterYesterday515
mod_vvisit_counterThis week576
mod_vvisit_counterLast week5875
mod_vvisit_counterThis month17403
mod_vvisit_counterLast month15331
mod_vvisit_counterAll days3878186

We have: 11 guests online
Your IP: 3.238.134.157
 , 
Today: бер. 26, 2023

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер
Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button