Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Книжкові виставки
Книжкова виставка «Скорботна данина пам’яті», присвячена 90-ій річниці трагічних подій – голодомору 1932-1933 рр. в Україні
Понеділок, 28 листопада 2022, 12:20

У великій читальній залі експонується виставка «Скорботна данина пам’яті», присвячена 90-ій річниці трагічних подій – голодомору 1932-1933 рр. в Україні. Сьогодні, як і щороку, ми знову вшановуємо пам’ять невинно убієнних жертв геноциду, яких налічується до 10 мільйонів. Цьогоріч цей біль з нами розділила світова спільнота. Вже понад 20 держав світу офіційно визнали голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу. Ми маємо пам’ятати про ці події, щоб ніколи більше не допустити повторення цих злочинів у нашій історії. І сьогодні, у час війни, особливо актуальною є підтримка цілого світу. Разом схиляємо голови і віддаємо останню шану загиблим.

На виставці представлено книжкові та періодичні видання, які висвітлюють тему голодомору. Тут подано документи і матеріали, спогади очевидців цих подій, свідчення тих, хто вижив. Описано історичну хроніку подій голодомору, дано їх правову оцінку тощо. Проаналізовано наслідки, які спричинив цей геноцид для українського народу та історії України загалом.

 
Книжкова виставка до 100-річчя від дня народження польського прозаїка, поета, публіциста, критика, лауреата Державної премії Тадеуша Боровського
Вівторок, 22 листопада 2022, 10:08

До 100-річчя від дня народження польського прозаїка, поета, публіциста, критика, лауреата Державної премії (1950 р.) Тадеуша Боровського (1922-1951) відділ літератури іноземними мовами імені Омеляна Масляка (Львів, вул. Мулярська, 2а. Тел.: 255-36-27) презентує книжкову експозицію «Так як він про досвід концентраційних таборів у польській літературі не говорив ніхто». Дитинство Т. Боровський провів в Україні. У 1926 році його батька було заарештовано органами внутрішніх справ за участь у так званій Польській Військовій організації і відправлено після суду на будівництво Біломорсько-Балтійського каналу. Через чотири роки прийшла черга матері. Теофілію Боровську було вислано до Сибіру. Тадеуш із старшим братом Юліушем залишилися приреченими на сирітське існування і постійні нестатки. Їм не дозволили вмерти далекі родичі. І понині зберігся будинок в Житомирі у Деревообробному провулку № 5, де минули житомирські роки життя Тадеуша. Тільки у 1932 році батька звільнили з табору, у зв’язку з польсько-радянським обміном в’язнями і за клопотанням Товариства Червоного Хреста, у числі інших репатріантів його з дітьми було відправлено до Польщі. Згодом повернулася додому й мати. Після репатріації у 1932 році його родина оселилась у Варшаві. Освіту здобув на підпільних курсах – в період окупації Польщі. У підпільному Варшавському університеті займався полоністикою. Брав участь в конспіративному житті молоді. Почав літературну діяльність 1943 року. Був ув'язнений гітлерівцями у концтаборах Освенцимі, Дахау та ін. 24 лютого 1943 року нацисти схопили його наречену. Так обоє опинилися в Освенцимі. Там Боровському пощастило працювати табірним санітаром, що дало йому змогу красти ліки і пересилати їх коханій. Тоді він також писав їй листи, які пізніше лягли в основу оповідання «У нас, в Аушвіці». Люди неперервним потоком труїли людей, відвантажували їх тіла і спалювали, а декого – спалювали живцем. Люди проводжали до газу своїх родичів, знайомих чи земляків. Люди жили поміж буденної смерті. Така була проза життя.

Детальніше...
 
Герої не вмирають. До Дня Гідності та Свободи
Понеділок, 21 листопада 2022, 15:16

Дев’ять років тому, 21 листопада 2013 р., розпочався Євромайдан. З цієї оказії в великій читальній залі бібліотеки відкрилася виставка «Герої не вмирають. До Дня Гідності та Свободи».

Народні виступи, які згодом переросли в Революцію гідності, започаткували київські студенти, що вийшли на Майдан Незалежності на знак протесту проти рішення адміністрації президента В. Януковича припинити переговори з Європейською комісією про асоціацію України з Європейським Союзом. Студентські виступи були спонтанними, їхні учасники не пов’язували себе з жодним політичним угрупованням і мали на меті лише продемонструвати, що українська молодь бажає бачити свою країну в ЄС. 30 листопада міліція брутально розігнала студентський мітинг. Це викликало всенародне обурення, за деякими підрахунками, 1 грудня 2013 р. в акціях протесту проти дій адміністрації Януковича взяло участь до півмільйона осіб. Євромайдан пройшов дві фази: так зв. карнавальну і ескалації насильства (19 січня – 21 лютого 2013 р.). Наслідком була втеча президента В. Януковича до Росії, прихід до влади політичної опозиції, а невдовзі – російсько-українська війна.

Детальніше...
 
Книжкова виставка «Мова росте елементарно, разом із душею народу», до Дня української писемності та мови
Четвер, 10 листопада 2022, 12:15

До Дня української писемності та мови відділ літератури іноземними мовами імені Омеляна Масляка пропонує користувачам книгозбірні огляд книжкової виставки «Мова росте елементарно, разом із душею народу», де представлені видання мовами світу про культуру української мови, її синтаксис, стилістику, граматику, мовностилістичні поради, правильне вживання відмінків, суржик, складні випадки вживання слів, мову ділових паперів, модульний курс української мови для іноземців, матеріали до вивчення курсу української мови як іноземної, вступний курс української мови для студентів-іноземців, довідники, теорія і практика викладання української мови як іноземної, українсько-англійські міжмовні відносини, становлення терміносистеми методики викладання української мови як іноземної, покрокове вивчення української мови (книга для викладача і студента), проблеми методики викладання, а також словники, мовний атлас давньої Лемківщини, атлас бойківського говору, історія та сучасна українська мова. Наша книжкова виставка саме для тих, хто вивчає, удосконалює, викладає!

Детальніше...
 
Як довго ждали ми своєї волі слова
Середа, 09 листопада 2022, 15:14

Щороку 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Українська мова пройшла тернистий шлях становлення й розвитку. Чорними літерами викарбувалися на скрижалях її історії валуєвський циркуляр, грізний наступ сталінської доби, Голодомор – геноцид, штучно організований радянською верхівкою, та передсмертні зойки в’язнів Соловецьких таборів, біль закатованих «шістдесятників». На жаль, сьогодні українці переживають черговий геноцид від російських окупантів – нищення національної ідентичності українців з метою «денацифікувати», тобто деукраїнізувати українців й Україну. Саме тому зараз надзвичайно гостро стоїть популяризація української мови та перехід в спілкуванні виключно українською мовою. Поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ. І нема насильства нестерпнішого, як те, що хоче відірвати в народу спадщину, створену незчисленними поколіннями його предків.

З нагоди свята у великій читальній залі експонується книжкова виставка «Як довго ждали ми своєї волі слова». На виставці представлено книги, об’єднані однією тематикою ‒ українською мовою: тут і словники, і критика, і підручники з мови. Виставка буде цікавою і студентам, і викладачам, і всім громадянам, які хочуть підвищити рівень володіння рідною мовою.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 40

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday300
mod_vvisit_counterYesterday589
mod_vvisit_counterThis week2353
mod_vvisit_counterLast week4779
mod_vvisit_counterThis month28643
mod_vvisit_counterLast month36482
mod_vvisit_counterAll days3783666

We have: 16 guests online
Your IP: 44.210.77.106
 , 
Today: лист. 30, 2022

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер
Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button